GS Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Galatasaray ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
Sporx: Yazarlardan Galatasaray değerlendirmesi

Yazarlardan Galatasaray değerlendirmesi

Sporx

YAZARLARIN DEĞERLENDİRMESİ
Süper Lig'de 8. hafta geride kalırken Hürriyet Yazarları Uğur Meleke, Güntekin Onay, Fırat Aydınus ve Mehmet Arslan, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

YAZARLARIN DEĞERLENDİRMESİ

Süper Lig'de 8. hafta geride kalırken Hürriyet Yazarları Uğur Meleke, Güntekin Onay, Fırat Aydınus ve Mehmet Arslan, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

"EY ÖZGÜRLÜK DiYE BAĞIRIYORUM"

SORU: -“Tüm takımların ortak sorunu 8+3 kuralı” diyen Okan Buruk haklı mı? Diyelim ki kural kalktı; ligde neler değişir? Kim kazanır, kim kaybeder?MEHMET ARSLAN: "Ben kriterleri belirlenmiş sınırsız yabancıdan yanayım. Hep tekrarlıyorum yine yazayım. Süper Lig bu ülkenin milli takımına oyuncu yetiştirme alanı değildir. Süper Lig’in rakibi de Almanya ya da İtalya milli takımları değildir. La Liga’dır, Premier Lig’dir. Elma ile armudu karıştırmayalım. Bu açıdan Okan Buruk’a sonuna kadar hak veriyorum. Teknik adamların ve kulüplerin elini kolunu bağlıyorlar. Hem ligde hem de Avrupa’da. Bunun için ben “Ey özgürlük” diye bağırıyorum."

"SEZON İÇİ KURAL DEĞİŞEMEZ"

GÜNTEKiN ONAY: "G.Saray penceresinden bakınca Okan Buruk haklı. Yeterli performans ortaya koyamayan Türk oyuncularını kuraldan dolayı her hafta sahaya sürmek zorunda kalıyor ve maçın devamında da değiştiremiyor. G.Saray’ın yerli rotasyonu da transferin son gününde giden oyuncularla iyice daraldı. Sezon içinde bu kuralın değişmesi söz konusu olmaz. Kulüpler planlamayı ve transferi bu doğrultuda yaptı. Yunus ve Kerem’in acilen form tutmaları şart, yoksa Buruk’un bu kural yüzünden başı ağrımaya devam edecek."

"KEREM-YUNUS İLERİ Mİ GİDİYOR, GERİ Mİ?"

UĞUR MELEKE: "TFF’nin ellerinde yetki olan ve futbolu düşündükleri konusunda büyük şüpheler uyandıran müteahhit yöneticileri bir de şöyle bakmalı resme: Kötü performans gösterdiği halde statü zorlamasıyla 90 dakikayı tamamlayan Kerem gelişir mi? Performansları ne kadar kötü olursa olsun ilk 11 garantisiyle oynayan Kerem ve Yunus ileriye mi gidiyorlar şu anda? Yoksa geriye mi? Ersin, Altay ve Uğurcan için de kurabilirsiniz aynı denklemi. Hayatta alternatifin kadar güçlüsün. Bu ligde yabancı meslektaşıyla rekabet edip onu yenemeyen yerli, aynı rakibini uluslararası maçta da mağlup edemez. Bir grup futbolsevmez rekabetsevmez inşaatçı bitiriyor maalesef ülke futbolunu."

"ACİLEN ÇÖZÜM BULUNMALI"

FIRAT AYDINUS: Kadroda yok alt yapıdan oyuncu bulundurulması, yok ilk 11’de en az 3 Türk oynatılması, yok 8+3, yok hem yabancı hem Türk vatandaşı olanın durumu, yok TC vatandaşı olsa da seçtiğin milli takım, yok 2015 öncesi sonrası vs.. vs.. Hocalar takım kurarken, oyuncu değiştirirken matematik hesabı yapıyor. Bu durum sezon boyu daha da polemik konusu olmaya aday. Türk futbolunda ne değişir, ne artısı, eksisi olur bekleyip görmek gerek. Ama aritmetik kaosun içinden çıkılabilmesi için serbest mi bırakılır farklı düzenleme mi getirilir bilinmez. Fakat bir an önce çözüm şart.

Habere git: Sporx