GS Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Galatasaray ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
ajansspor: Victor Nelsson: "Fatih Terim benim için bir baba gibi"

Victor Nelsson: "Fatih Terim benim için bir baba gibi"

ajansspor

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray'a bu sezon katılan isimlerden Victor Nelsson, transfer sürecini ve hedeflerini anlattı. FC Kopenhag'dan alınan Danimarkalı futbolcu, beIN Sports'a bir röportaj verdi. 

'Galatasaray, Avrupa'da tanınan kulüp'

22 yaşındaki savunma oyuncusu, "Galatasaray'ın büyük bir takım olduğunu biliyordum. Taraftarların ne kadar muhteşem olduğunu duymuştum. Türkiye'de değil, Avrupa'da da bilinen bir kulüp olduğunu biliyordum. Takımın genç oyunculardan oluşması beni heyecanlandırdı. Bu projede olmak istedim. Benim için büyük bir fırsattı ve bu fırsatı yakalayıp Galatasaray'da oynamak istedim" ifadelerini kullandı.

'Terim benden çok şey bekliyor'

Ardından sarı-kırmızılı takımın teknik patronu Fatih Terim'e değinen Danimarkalı futbolcu, "Fatih "Terim, benim için bir baba gibi. Herkes ona saygı duyuyor. Bizlerden beklentisi çok fazla. Ben de o beklentisini en iyi şekilde karşılamaya çalışıyorum" dedi.

'Hedef Avrupa Ligi'nde liderlik'

Nelsson, UEFA Avrupa Ligi performansları hakkında, "Avrupa'da çok iyi 2 maç çıkardık. Şu anda grup lideriyiz. 6 maçın sonunda da bitrinci olarak gruptan çıkmamız gerektiğini düşünüyorum" açıklaması yaptı.

Nelsson'un gözü çifte kupada 

Galatasaraylı futbolcu, kendi hedefleri konusunda ise, "Bu sene ligi ve Avrupa kupasını da kazanmak hedefim. Ancak sadece bu sene değil, önümüzdeki 2-3 yıl içindeki hedefim de bu. Geçmişte UEFA Kupası'nın kazanılması çok güzel bir hikaye. Bu tür başarıları İstanbul'a tekrar geri getirip, yaşatmamız gerekiyor" yorumunda bulundu.

İstanbul trafiğinden şikayetçi

Röportajında kendisini, "Hem saha içi hem de saha dışında liderlik yapmayı seviyorum. Bu, benim için doğal bir şey" sözleriyle anlatan Nelsson, "İstanbul trafiği gibi bir şey hayatımda görmedim. Beni en çok şaşırtan ve çıldırtan şey trafik oldu" diye konuştu.

Habere git: ajansspor