GS Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Galatasaray ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
ajansspor: Ümit Karan’ı dolandırdılar! 1.7 milyon TL’sini kaptırdı

Ümit Karan’ı dolandırdılar! 1.7 milyon TL’sini kaptırdı

ajansspor

AJANSSPOR-HABER

Kariyerine teknik direktör olarak devam eden Ümit Karan, kardeşi ile birlikte dolandırıcı kurbanı oldu. Türkiye'de yer alan habere göre Karan'ın arkadaşı olan Ender S. isimli şahıs, bir medya grubuyla irtibata geçip broker'lığa başladığını ve kendisine yatırım yapması durumunda yüzde elli kazanç sağlayacağını söyledi.

Kâr hayali kurarken anapara da gitti

Arkadaşlarına inanan Karan kardeşler, sözkonusu kişiye toplam 1 milyon 700 bin liralık ödeme yaptı. Ancak iki kardeş, daha sonra çevresindeki diğer arkadaşlarının da çeşitli miktarda para yatırdığını öğrendi. Ender S. ise aradan aylar geçmesine rağmen yatırımdan kâr elde ettiremediği gibi bir de anaparanın azaldığını söyledi.

7 kişiyi mağdur edip kayboldu

Bunun üzerine Karan kardeşler paralarını istedi. Fakat topladığı meblağı iade edeceğini söyleyen Ender S., ortadan kayboldu. Dolandırıldığını anlayan Ümit Karan ve kardeşi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık, ünlü teknik direktörün yanı sıra toplamda 7 kişinin mağdur olduğunu belirledi.

Savcılıktan takipsizlik kararı 

Savcılık yaşanan süreçte, olayın hukuki itilaf olduğunu belirterek soruşturmayı takipsizlik kararıyla sonuçlandırdı. Karan, takipsizlik kararına itiraz etti. İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği ünlü futbolcunun itiraz kararını kabul etti. Soruşturma halen sürüyor.

İskenderunspor'dan ayrıldı

Survivor'a katıldıktan sonra yorumculuk yapan ve daha sonra bu işe ara veren Ümit Karan geçen sezon Menemenspor, bu sezon başında ise İskenderunspor'u çalıştırmıştı. Ancak alınan başarısız sonuçların ardından ünlü futbol adamının İskendrunspor ile yolları da geçtiğimiz günlerde ayrıldı. 

Habere git: ajansspor