GS Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Galatasaray ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
Sporx: Levent Tüzemen: "Birileri Okan Buruk'la konuşmalı"

Levent Tüzemen: "Birileri Okan Buruk'la konuşmalı"

Sporx

TÜZEMEN'DEN GALATASARAY YORUMU

TÜZEMEN'DEN GALATASARAY YORUMU"

Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Konyaspor'a kaybettiği karşılaşmayı Fotomaç'ta değerlendirdi. Yazının tamamına gazeteden ulaşabilirsiniz. İşte Tüzemen'in yorumları...

"BAŞ SORUMLUSU OKAN BURUK"

"Fantezi mi, ego mu, macera mı, şımarıklık mı; bilemem ama Konya'da yaşanan yenilginin kaybedilen baş sorumlusu Okan Buruk. Galatasaray şampiyonluk yolunda giderken kazanma alışkanlığını sürdüren istikrarlı kadroyu bozup 5 yeni adamı sahaya atmak akıl tutulmasıydı. Lucas- Oliveira ikilisini bozmak ise çılgınlıktı."

"YENİLGİNİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ"

"Galatasaraylı oyuncular maç boyu kadro düzensizliğinin yarattığı uyumsuzluğu dakika dakika yaşadı. Futbol şansı ilk yarıda Galatasaray'ın yanındaydı ve Rashica'nın mükemmel golüyle içeri galip girdi. Konyaspor oyuna Diouf'u aldığında Okan Buruk'un önlem almaması ve oyuna elini sokmaması yenilginin fitilini ateşledi."

"MAÇI OKUYAMAMAKTI"

"Okan Buruk adaletli davranmamanın bedelini ödedi. İcardi isteksiz, yorgun ve güçsüzdü. Ama Buruk maalesef İcardi'yi oyundan alamadı. Gomis erken girebilirdi. Ciddi pas hataları ve top kayıplarıyla oynayan Berkan ile Oliveira'ya uzun süre dayanarak hata yaptı. Adekugbe gibi Diouf'u yakından tanıyan hızlı bir oyuncuyu kenarda tutmak ve pozisyon vermeye başlayan Dubois'in yerine almamak Okan Hoca adına maçı okuyamamaktı."

"BİRİLERİ KONUŞMALI"

"Galatasaray'ın 1-0'ı koruyacak oyunu sahaya yansıtamaması Buruk'un B planının olmadığının göstergesiydi. Şampiyonluk yarışında 1 puan bile çok önemli. Maç 1-1 iken ve Konya yüklenirken skoru korumayı düşünmeyip 3'lü savunmaya dönerek risk almak intihardı. Başkan Dursun Özbek hocalara karışmaz ama birileri Buruk'la konuşmalı."

Habere git: Sporx