GS Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Galatasaray ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
ajansspor: Galatasaray'ın yıldızı Kerem Aktürkoğlu'nun görüştüğü takımı açıkladılar

Galatasaray'ın yıldızı Kerem Aktürkoğlu'nun görüştüğü takımı açıkladılar

ajansspor

11 Haziran'da yeni başkanını seçecek olan Galatasaray'da Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve Fırat Develioğlu gibi 3 aday var. Sarı-Kırmızılılar'da bu belirsizlik sürerken, takımın yıldızlarıyla ilgili son dakika transfer haberleri de gelmeye devam ediyor.

Yeni sezona transfer bütçesi ayırmak zorunda olan Galatasaray'da Avrupa takımlarının peşinde olduğu Kerem Aktürkoğlu, Marcao ve Nelsson'un satılması bekleniyor.

"Lyon ve Galatasaray, Kerem'in transferi için görüşüyor"

Fransız basını ise Kerem Aktürkoğlu ile ilgili sürpriz bir iddiayı manşetine taşıdı. Get French Football'da yer alan habere göre; Lyon ile Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu transferi için görüşmelere başladı.

"Lyon şartlarını zorlamak zorunda"

Haberde Fransız ekibinin 2026 yılına kadar sözleşmesi olan Kerem için verdiği teklifin Galatasaray'ın düşündüğünün oldukça altında yer aldığı kaydedildi. Lyon gözlemcilerinin Kerem'i birçok maçta takip ettiği ve Fransız ekibinin transferi bitirmek istediklerinin altı çizildi.

Galatasaray, Kerem için 20 milyon Euro istiyor

Son olarak Kerem Aktürkoğlu'na İngiltere ve İspanya'dan da taliplerin olduğu ve Lyon'un Galatasaraylı yıldızı transfer etmek için tüm şartlarını zorlamak zorunda kalacağı belirtildi. Galatasaraylı yıldızın adı daha önce Bundesliga ekiplerinden Wolfsburg'la da anılmıştı. Galatasaray yönetimi daha önce Kerem Aktürkoğlu'nun bonservis bedelini 20 milyon Euro olarak belirlemişti.

Kerem Aktürkoğlu'nun performansı

23 yaşındaki Kerem Aktürkoğlu bu sezon sarı-kırmızılı formayla tüm kulvarlarda 48 maça çıkarken 12 gol ve 9 asistlik performans sergiledi.

Habere git: ajansspor