GS Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Galatasaray ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
ajansspor: Galatasaray'ın gözdesi Dieng Adana Demirspor'un Kapısından Dönmüştü

Galatasaray'ın gözdesi Dieng Adana Demirspor'un Kapısından Dönmüştü

ajansspor

Salim MANAV - AJANSSPOR

Galatasaray'ın transfer etmek için listesine eklediği Al Ahly takımında forma giyen Aliou Dieng hakkında ilginç detay herkesi şaşırttı. 

Aslan'ın transfer etmek için yoğun mesai harcağı Dieng, 2017-2018 sezonun ilk yarısını Adana Demirspor'da geçirdi.

Adana Demirspor'da başkan Murat Sancak öncesindeki yönetim döneminde Mavi Şimşekler'in altyapısında ve zaman zaman A Takım'da antrenmalara çıkan Dieng ilgisizlik nedeniyle Ocak ayında mavi lacivertli kulüpten ayrılmış ve Mali ekibi Djoliba AC'ye oradan da 40 bin Euro bonservis ücreti ile Cezayir takımı MC Alger'e transfer olmuştu.

MC Alger'de sergilediği performansla göz dolduran 23 yaşındaki Malili futbolcu 2019-2020 sezonunda ise 1 milyon 100 bin Euro bonservis bedeli karşılığında Mısır temsilcisi El Ahly Kahire'nin yolunu tuttu.

Gürcan Aday, Mısır'a gitti

Aliou Dieng'in Adana Demirspor'a geliş sürecinde o dönem mavi lacivetli takımda sportif direktör olan ve şu anda da Galatasaray scout ekibinde yer alan Gürcan Aday, geçtiğimiz sezon Dieng'in sarı kırmızılı takıma transferi için Mısır'a gitti ve teknik direktör Fatih Terim'e oyuncu hakkında olumlu raporlar sundu.

Aday'ın, Dieng'i 2017-2018 sezonunda Adana Demirspor'a kazandırmak için yoğun çaba sarfettiği fakat 20 bin dolarlık yetiştirme bedeli nedeniyle o dönemki idrecileri ikna edemediği belirtildi. 

Değerini katladı

Mali Mili Takım kadrosunda da yer alan merkez orta saha oyuncusu için istenilen bonservis ücreti 5,5 milyon dolar civarında.

Habere git: ajansspor