GS Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Galatasaray ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
ajansspor: Galatasaray'da Burak Elmas’ı kızdıran Morutan suçlaması

Galatasaray'da Burak Elmas’ı kızdıran Morutan suçlaması

ajansspor

Burhan Can TERZİ-AJANSSPOR

Galatasaray’ın Olağan Divan Kurulu toplantısında gergin anlar yaşandı. Bir üyenin, Olimpiu Morutan transferine yönelik iddiaları Başkan Burak Elmas’ı çileden çıkardı. 

Rumen gazetesini kanıt gösterdi

Divan üyesi Ayhan Yeğinsu, Cicaldau ve Morutan transferlerine işaret ederek eleştirilerde bulundu. Ekrana Romanya’dan bir gazete sayfası getiren Yeğinsu, “Hagi’nin Morutan transferinden 2 milyon Euro aldığı, sonraki satıştan da yüzde 30 pay alacağı yazıyor” şeklinde konuştu. 

Elmas: Bizi disipline verin

Burak Elmas bu iddiaya çok sinirlendi. Elmas, “Bize isnat edilen suçlamalar var. Transferde yolsuzluk, komisyon kasıtlı olarak iknayla sevk var. Gazete küpürüyle bir şey isnat ettiniz. Hangi gazete, kim yazmış... Bir suç istat ediyorsanız gereğini yapın disipline sevk edin” dedi.

Başkandan hodri meydan 

Bununla da kalmayan Elmas, “Elinizde bir şey varsa gereğini yapın. Teessüf ederim. Ben sizin niyetinizi sorguluyorum. Çünkü ben iyi niyetliyim” ifadelerini kullandı.

3.5 milyon Euro'ya transfer edildi

Rumen ekibi FCSB’den transferi uzun bir süreçte gerçekleşen Olimpiu Morutan için Galatasaray şu açıklamada bulunmuştu: “Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 3.500.000 Euro tutarında transfer bedeli ödenecektir. Transfer bedeli ödemesi üç yıla yayılmış bir ödeme planı doğrultusunda gerçekleştirilecektir.” 

Galatasaray'da 2 golü var

Morutan şu ana kadar sarı-kırmızılı takımla çıktığı 8 maçta 2 gol, 1 asistlik performans sergiledi.

Habere git: ajansspor